facebook_page_plugin

Akcie školy - November 2017

MO v stolnom tenise

15.11. a 16. 11. sa žiaci našej zúčastnili MO v stolnom tenise. Dievčatá - G.Gráfová, S.Pesekyová, N.Gábršová a S.Pástorová vybojovali 3. miesto a chlapci - B.Korbela, J.Gábrš, R. Kvanka 4. miesto. 

Za kultúrou do rozprávkového sveta

15.november  2017  bol pre žiakov štvrtého a piateho ročníka veľmi zábavný a poučný. Vybrali sme sa na  rozprávkové divadelné predstavenie  do Slovenského národného divadla v Bratislave. Rozprávka – Ako sa lomidrevo stal kráľom – zaujala všetkých divákov v sále, malých i veľkých. Boj dobra so zlom, nádherné  slovenské ľudové piesne, fantazíjná scénografia, kontakt  umelcov s deťmi  vytvorili fantastickú atmosféru  celého predstavenia  a deti si odnášali veľmi pekné zážitky. Naše potulky za kultúrou i históriou pokračovali „ výstupom“ na Bratislavský hrad. Deti sa oboznámili s históriou hradu a obdivovali krásu zimnej záhrady v areáli hradu.  Nákup suvenírov pre najbližších bol zavŕšením  pekného výletu za kultúrou, tešiac sa na ďalšie pekné predstavenie v Slovenskom národnom divadle.  

MK v bedmintone

Dňa 9.11.2017 sa uskutočnili majstrovstvá kraja v bedmintone chlapcov. Naši žiaci Benjamín Korbela a Dominik Valkovič obsadili krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

Testovanie žiakov

Testovanie žiakov 5., 8., a 9. ročníka sa uskutoční v dňoch 16.11 a 22.11.2017. Bližšie informácie TU.

Tekvičkové slávnosti

Dňa 26.októbra žiaci školskej rady zorganizovali pre svojich spolužiakov Halloweenske popoludnie plné zábavných hier a aktivít. Nechýbala pekná výzdoba, originálne masky a halloweenske maškrty, ktoré si žiaci samy pripravovali. Súčasťou programu bolo aj vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu výzdobu dverí jednotlivých tried, ktorá prebiehala na  facebookovej stránke školy. Víťazstvo o sladkú odmenu si odniesli žiaci VIII.B triedy s počtom likov  273. Blahoželáme a tešíme sa na ďalšie pekné spoločné aktivity.