facebook_page_plugin

Akcie školy - Október 2016

Majstri okresu v bedmintone

Dňa 25.10.2016 sa uskutočnili majstrovstvá okresu v bedmintone chlapcov. Žiaci našej školy Benjamin Korbela a Dominik Valkovič sa stali majstrami okresu a postupujú na krajské kolo. Srdečne blahoželáme!

Týždeň zdravej výživy

V rámci Týždňa zdravej výživy od 10. do 14. októbra sa naša škola zapojila do vzdelávacieho projektu Hovorme o jedle. Myšlienkou  projektu je zaujímavý, pútavým a interaktívnym spôsobom naučiť deti základom zdravej stravy. My sme si zvolili tému Ovocie, zelenina a orechy z našich sadov. Žiaci si mohli každý deň zamaškrtiť na zdravých a chutne pripravených dobrotách, ktoré si sami pripravili. Starší žiaci besedovali s M. Olejárom, odborníkom na  zdravý spôsob života. Pozreli si muzikál Vitamínko. Monitorovali si zdravú desiatu. Hrali sa rôzne netradične upravené hry spojené s ochutnávkou ovocia a zeleniny.  Deti sa naučili, že vyvážená strava, správny pitný režim a pohyb je nevyhnutný pre zdravý život.

Imatrikulácia prvákov

Keď sa naši prváci v škole trošku osmelili, keď sa im už prvé písmenká  napísať podarili, vtedy prišiel čas, aby sme ich v škole slávnostne privítali a do dlhých školských liet uviedli. V pondelok  10. 10. 2016  sa konala slávnostná imatrikulácia  prvákov, kde naši najmenší žiaci zložili školský sľub a v pásme básní a piesní predviedli svoju šikovnosť a usilovnosť.