facebook_page_plugin

Akcie školy - Február 2016

Lyžiarsky výcvik

V dňoch 29. 2 - 4. 3. 2016 sa uskutočnil  lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Ski Telgárt. I keď snehové podmienky boli obmedzené, počas piatich dní sa žiaci naučili základné zručnosti na lyžiach, oblúky z prívratu ale i carvingové oblúky a dozvedeli sa aj mnoho teoretických vedomostí o lyžovaní. Lyžiarsky výcvik nám spestrila vychádzka k prameňu rieky Hron a zábavné programy každej izby. Ďakujeme inštruktorom a rodičom za skvelý pobyt.

Konverzačný jazykový kurz

Aj tento školský rok mali žiaci našej školy možnosť precvičiť si svoju angličtinu počas týždenného konverzačného kurzu, ktorý prebiehal na našej škole v dňoch 8.-12.2.2016. Na kurze žiaci zažili kopec zábavy, hrali sa rôzne hry a vyskúšali si zaujímavé aktivity a celý čas komunikovali v anglickom jazyku. Kurz viedli anglickí lektori Hannah a Nickey, a podľa ich slov boli naši žiaci veľmi šikovní J. A čo na kurz hovoria samotní žiaci?
„Veľmi sa mi páčilo, naučil som sa veľa nového...“

„Kurz bol veľmi zaujímavý. Lektori boli veľmi milí, veľa nás naučili, pomohli nám s komunikáciou. Učili nás hravou formou a všetkým sa to páčilo.“

„Páčilo sa mi, veľa sme sa hrali, ešte by som si kurz zopakovala.“

Divadelné predstavenie

4. februára sa žiaci 1. stupňa vybrali do divadla v Nitre. Divadlo Andreja Bagara sídli vo veľkej budove v centre mesta, mnohé deti tu boli po prvý krát. Divadelné predstavenie bolo pre všetkých veľmi pekným zážitkom. Videli sme rozprávkovú hru „Ferdo Mravec“, v nej prekrásne postavy Ferda, Truhlíka, lienky a mnohých iných chrobáčikov. Dúfame, že sa k tejto peknej rozprávke deti vrátia - či už nakreslia pekné obrázky, alebo si o ňom prečítajú knižku.