facebook_page_plugin

Akcie školy - December 2015

Vianoce 2015

Prajeme Vám krásne vianočné sviatky a všetko najlepšie v novom roku.

Benefičný koncert 2015

Vianoce – čas, keď sú ľudia k sebe milší a ohľaduplnejší. Prebúdzajú sa v nás pocity, na ktoré počas roka občas zabúdame. Rodina sa zíde k štedrovečernému stolu a má mnoho želaní a predsavzatí. Mnohí máme potrebu pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú.
A v takomto duchu sa zišli učitelia, žiaci, rodičia a ďalší hostia Základnej školy, Školská 14, v Leviciach. V podvečer 14.12.2015, sa spoločne zastavili v kostole Cirkvi bratskej, na Vianočnom benefičnom koncerte, ktorý škola organizuje už niekoľko rokov.
Pani učiteľky so žiakmi nacvičili nádherný program pozostávajúci z divadelného umenia, rytmických tancov, ľudových tradícií a zvykov v podaní detského folklórneho súboru Vinička a samozrejme nechýbali tradičné vianočné vinše a koledy.
Tento rok bude výťažok z koncertu rozdelený na tri časti:
1.    pre Základnú organizáciu rodičov zdravotne postihnutých detí a mládeže v Leviciach
2.    pre 2 deti našej školy, ktoré bojujú s ťažkými chorobami Video.

Pytagoriáda

Dňa 8. a 9.12. 2015 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaži Pytagoriáda 2015/2016.
Aj matematické súťaže sú medzi deťmi obľúbené a tešia sa na ne. Tešia sa na to, že preukážu svoju šikovnosť, bystrosť, ale aj logické myslenie a schopnosť matematicky myslieť.
Príkladom toho sú všetci  šesťdesiati ôsmi odvážlivci tretieho až ôsmeho ročníka, ktorí sa rozhodli zmerať si sily a vedomosti so svojimi rovesníkmi a zúčastniť sa školského kola 37. ročníka Pytagoriády.
No a ako to dopadlo? Výsledky.

Vianočná besiedka

Advent – obdobie predvianočných príprav a nemalého každodenného zhonu a stresu. Každý chce stihnúť všetko, čo si naplánoval. Často sa nezastavíme celé dni, len aby sme pre svojich blízkych pripravili čarovné sviatky. A predsa sme sa na chvíľu zastavili. 9.12.2015 pripravili deti z II.A a II.B so svojimi pani učiteľkami Ľubicou Gurišovou a Adrianou Cucorovou a s pani vychovávateľkou Ruženou Miťkovou nádhernú vianočnú besiedku.

Čítať ďalej: Vianočná besiedka