facebook_page_plugin

Usmernenie

Milí rodičia, žiaci, kolegovia

Situácia s koronavírusom ovplyvňuje školstvo a my musíme reagovať a prispôsobiť sa situácii, ktorá nám prinesie mnoho komplikácii, ale ja verím, že to zvládneme a hlavne, že ostaneme všetci v dobrom zdraví. Na základe usmernenia  ministerstva školstva Vás informujem o opatreniach v školstve, ktoré sa nás týkajú (Podrobnejšie informácie nájdete na stránke ministerstva školstva: https://www.minedu.sk/):

  • prerušenie vyučovania (vzdelávania) od 30.3.2020 do odvolania,
  • ruší sa testovanie pre deviatakov T9-2020,
  • prihlášky na stredné školy do 15.5.2020, potvrdenie od lekára nebude potrebné,
  • prijímacie skúšky na SŠ sa uskutočnia najskôr 14 dní po obnovení vyučovania,
  • zápis detí do 1. ročníka od 15. do 30. apríla bez osobnej prítomnosti žiaka.

Na každé opatrenie bude vydaný konkrétny pokyn aj podľa usmernenia nadriadených orgánov, ktorý bude zverejnený na našej webovej stránke.

Robíme všetci maximálne preto, aby naši žiaci a naše rodiny zvládli túto situáciu. Žiaci dostávajú pokyny k samoštúdiu prostredníctvom stránok www.skolska14lv.edupage.org  a www.bezkriedy.sk. Učitelia komunikujú so svojimi žiakmi a rodičmi rôznymi spôsobmi a všetci spoločne sa snažia o to, aby sme túto situáciu zvládli. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na našej mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ďakujem Vám za vzájomnú spoluprácu a pochopenie. Viem, že to spoločne zvládneme.
S prianím rodinnej pohody a pevného zdravia

 Mgr. Peter Šturc

riaditeľ školy